Schowek (0)

 
 

Referencje

 
 
 

Sala sportowa w Gimnazjum w Wasilkowie

Renowacja posadzki sportowej PCV

  • Rodzaj budynku: Obiekty sportowe
  • Rodzaj okładziny: Elastyczne wykładziny podlogowe
  • Marka: RZ PL
  • Kraj: Polska

Zarządzający szkołą gimnazjalną w Wasilkowie zdecydował się na przeprowadzenie renowacji posadzki sportowej PCV przy zastosowaniu lakieru RZ Turbo Protect PLUS. Środek ten posiada właściwości antypoślizgowe zgodne z normą DIN 51130, dzięki czemu nadaje się do użycia na podłogi sportowe zgodne z normą DIN 18032.

Właściwie prace renowacyjne poprzedziło wykonanie testowego pola, które zostało przez firmę wykonawczą pokryte warstwą lakieru. Pole testowe było następnie obserwowane w „okresie próbnym” przez kilka miesięcy. Po ustąpieniu niskich temperatur, w kwietniu 2012, przystąpiono do prac czyszczących.

Do oczyszczenia wykładziny PCV wykorzystano środek do gruntownego czyszczenia RZ 150 – alkaliczny produkt usuwający oporne zabrudzenia, warstwy środków do pielęgnacji oraz pozostałości klejów na elastycznych wykładzinach podłogowych.

W miejscach trudnodostępnych dla maszyn szorujących użyto ręcznych padów czyszczących i przy użyciu środka RZ 190 Odplamiacz ostatecznie zlikwidowano zanieczyszczenia. Produkty ten skutecznie usuwa uporczywe plamy, pozostałości farb, klejów i starych warstw środków do pielęgnacji. W przypadku tej realizacji został użyty na wykładzinie podłogowej, ale może być także stosowany do parkietów, podłóg laminowanych oraz kamiennych.

Po oczyszczeniu powierzchni zneutralizowano ją czystą wodą dwukrotnie, a następnego dnia przystąpiono do lakierowania. Zastosowano jedną warstwęlakieru RZ Turbo Protect PLUS.
RZ Turbo Protect PLUS to środek niemal bezwonny i bardzo wydajny, dzięki dużej zawartości składników stały. Nanosi się go łatwo i szybko – wystarczy jedna warstwa do 130g/m2. Jego zaletą jest bardzo szybki proces schnięcia oraz tworzenie matowej, niewrażliwej powierzchni.

Efekt widoczny był już po kilku godzinach. Powierzchnia podłogi stała się równa i matowa. Niestety tuż po zakończeniu lakierowania zdarzyło się coś, czego nie można było przewidzieć: mianowicie w Wasilkowie spadł rzęsisty deszcz, który poprzez szczeliny w dachu, uszkodził miejscowo świeżo polakierowaną posadzkę.
Na szczęście istnieje możliwości miejscowej renowacji takich uszkodzonych fragmentów.

W celu zapewnienia doskonałej optyki powierzchni w czasie użytkowania, wykonawca polecił zastosowanie środka RZ 181 – produktu do bieżącej pielęgnacji oraz czyszczenia po zakończeniu prac budowlano-remontowych przeznaczonego do elastycznych wykładzin podłogowych. Środek ten bardzo skutecznie rozpuszcza brud, jest antypoślizgowy i odporny na chodzenie. Jego dużą zaletą jest fakt, że czyści i pielęgnuje w jednym cyklu roboczym.

RZ 181 nanosi się ręcznie w stężeniu 50 ml na 10 l wody lub maszynowo przy użyciu czerwonego pada (stężenie 100 ml na 10 l wody).